چه کسی به مراقبه نیاز دارد؟

چه کسی به مراقبه نیاز دارد؟ کسانی که لحظه ای می نشینند و چشمان خود را می بندند مراقبه نمی کنند. اگر از قبل آرام و صلح آمیز هستید چرا مراقبه می کنید؟ مدیتیشن نوعی دارو است که فقط در صورت احساس بیماری لازم می شود و به کسانی که ذهنشان بی قرار است کمک می کند. بنابراین اگر نتوانستید بلافاصله مراقبه کنید ناامید نشوید. هیچ چیز با ارزش یک شبه حاصل نمی شود. شما قبل از اینکه بتوانید بایستید ، خزیدید و تنها پس از آن که یاد گرفتید راه بروید و دویدید. مراقبه این چنین است. ابتدا تمرکز ذهن را می آموزیم این یک مبارزه ی دائم است اما به تدریج یاد می گیریم آن را یک جا نگه داریم و آن زمان مراقبه اتفاق می افتد.

اگر بدانیم که چرا می خواهیم مراقبه کنیم ، آسان می شود. معمولاً به این دلیل که ما بیمار هستیم یا از به این سو آن سو رفتن خسته شده ایم یا در خارج از خود به دنبال سعادت ، دارایی ، نام و شهرت هستیم و بیمار شده ایم. بنابراین به طور طبیعی گرسنه و تشنه ی حقیقت می شویم. اگر نشویم مادر طبیعت مشکلات زیادی را سر راهمان قرار می دهد. همه موانع و دردی که با آنها روبرو هستیم به ما کمک می کنند تا خود را پیدا کنیم. جستجوی صلح تنها زمانی اتفاق می افتد که بدانیم آن را گم کرده ایم.

وقتی از همه چیز دیگر خسته شدید ، علاقه شدید به مدیتیشن ایجاد می شود و مراقبه آسان تر می شود. ذهن به آنچه دوست دارد بیشتر تمایل دارد. اگر با مدیتیشن رابطه محبت آمیز برقرار کنید ، ذهن از اینجا و آنجا رفتن دست می کشد و دیگر از تمرین خود ناامید نخواهید شد.

منبع:

who-needs-meditation

۰

1 دیدگاه دربارهٔ «چه کسی به مراقبه نیاز دارد؟»

دیدگاهتان را بنویسید